Akce školy
 

Zlato ze Zárečné!

Starší žáci Hornické získali zlaté medaile na turnaji v basketbalu. Okresní přebor proběhl 8. března na ZŠ Zárečné. V konkurenci 5 týmů nenašli přemožitele, všechny své soupeře jednoznačně přehráli. Nejhezčí utkání jsme sehráli proti stříbrnému Boru, už v poločase jsme vedli 16:0! Všichni členové týmu byli dostatečně herně vytíženi, střelecky exceloval Honza Zajíček, výborně zahrál Dominik Pernglau. Vítězstvím na turnaji jsme si otevřeli cestu na krajské finále, které se bude konat 22. března v Domažlicích. Na tomto turnaji budeme startovat po roční odmlce a čekají nás velice kvalitní soupeři.

sestava týmu: Honza Zajíček, Dominik Pernglau, Tomáš Vácha, Tomáš Všetička, Aleš Plincelner, Martin Quang, Jarda Vlk a Filip Kreisinger.                                      tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

2. místo z házené!

Stříbrné medaile vybojovali starší žáci Hornické na turnaji v házené, který se konal v pátek 2. března
v tachovské sportovní hale. Turnaje se zúčastnily pouze tachovské školy. Náš tým porazil jednoznačně Kostelní 12:3 a podlehl po vyrovnaném prvním poločase týmu ze Zárečné 0:4. Vyzdvihl bych výkon brankáře Kolji Hurského, který předvedl vynikající zákroky a tým několikrát podržel.

Sestava týmu: Aleš Plincelner, Filip Kreisinger, Tomáš Machač, Kolja Hurskyj, Dominik Pernglau, Tomáš Vácha, Štěpán Trávníček, Míra Gabriško, Jarda Vlk a Martin Quang.
                                                                                     Tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

 
   
2x zlato ze Zárečné!!!

Nejlepším umístěním za posledních 15 let skončila pro Hornickou účast na okresním kole zeměpisné olympiády. Soutěž proběhla na ZŠ Zárečné v úterý 20. února za účasti dalších škol okresu.
Ve své kategorii zvítězili Tomáš Svoboda (kat. B pro 7. roč.) a Ota Vlna (kat. C pro 8. a 9. roč.)!!! Ota dokonce s více jak 10-ti bodovým náskokem!!! Další umístění našich žáků - Alex Nguyen 5. místo
v kateg. B, 4. místo vybojovala Barča Edlová v kateg. A, 7. místo Dominika Besmáková v kat. C a 8. místo Alžběta Turnerová v kateg. A.
Všem účastníkům z naší školy děkujeme za reprezentaci a našim dvěma vítězům budeme držet palce
v krajském kole této soutěže. Bude se konat v Plzni 28. března.
                                                                          Naše žáky vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

 
Vánoční trhy Německo 2017 – Weihnachtsmärkte 2017 

Dne 8.12 2017 ve spolupráci s cestovní kanceláří JHTravel se konal zájezd do Norimberku. Žáci zamířili do hlavního adventního města celého Německa, druhého největšího města v Bavorsku a centra středních Franků. Každý rok toto město ožívá úžasnou předvánoční atmosférou proslulých adventních trhů. Vše se odehrává na náměstí Hauptmarkt na starém městě s krásnou gotickou kašnou a kostelem Panny Marie s orlojem z doby Karla IV.. Žáci si s paní průvodkyní a pod dohledem učitelek (Mgr. Zlatuše Cardové, Mgr. Margarety Náhlovské, Mgr. Anny Daňkové) prohlédli historické centrum a poté se procházeli městečkem dřevěných stánků.
                                                                                     Hana Potužníková, 9.C

 
  5. místo šachistů

Okresní přebor v šachu se konal v pátek 8. prosince v Mraveništi v Tachově. Naší školu reprezentoval 4-členný tým ze II. stupně ve složení Dominik Šik, Yasinne Kadi, Michal Toman a Miloslav Burda.
Protože většina týmu hraje šachy pouze doma a nechodí do kroužku, bylo jasným cílem dobře si zahrát
 a pokud možno překvapit. 5. místo tak odpovídá reálným možnostem tohoto týmu.
Klukům je třeba za dobrou reprezentaci školy poděkovat.         
                                                                           Tým do soutěže vyslal pan učitel Michal Rolínek

 
  Nové dresy štěstí nepřinesly

7. místem se prezentovali starší žáci Hornické na turnaji ve florbalu. V nových dresech nastoupili ve skupině proti týmům ze Zárečné, Kostelní a Stráži. S bilancí 1 výhry a 2 porážek však do dalších kol turnaje nepostoupili. Největším problémem bylo proměňování vyložených šancí a časté vylučování.
Sestava: Tomáš Machač, Marek Moravec, Aleš Plincelner, Aleš Kutlák, Tomáš Vácha, Jan Zajíček, Martin Quang, Jarda Vlk, Šimon Michl a Kolja Hurskyy.
                                                                                                 Tým koučoval pan učitel Michal Rolínek

 

Halloween

Ve středu 1. listopadu proběhla na naší škole tradiční akce nazvaná „Halloweenský den“. Organizátorem akce je náš žákovský parlament. Žáci si tímto netradičním způsobem připomněli kulturu jiných zemí a poznali z jiného pohledu uctění památky zesnulých, která je u nás známá pod názvem „Dušičky“. Ovšem
v anglosaských zemích se tento lidový svátek slaví již 31. října, v předvečer křesťanského svátku Všech svatých, zcela odlišným způsobem než u nás. Žáci se seznámili se zvyky, tradicemi a pověstmi vztahujícími se k tomuto svátku, vyzdobili si třídu, připravili si tradiční masky a případně si připravili i krátká vystoupení. Do akce, která měla mezi žáky velký ohlas, se zapojily všechny třídy
                                         druhého stupně.                           Jan Koťuha


<<foto2>>  <<foto3>> 

 

BOBŘÍK INFORMATIKY

10. ročník celostátní soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY se uskutečnil ve dnech 6. 11. – 10. 11. 2017.
Za školu se v kategorii MINI (žáci 4. - 5. r.) zúčastnilo 77 soutěžících a v kategorii BENJAMIN (žáci 6. – 7. r. ZŠ) 105 soutěžících.
Soutěžení probíhalo na počítačích v počítačové učebně školy.
Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Vyplňovali online test, v němž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce.
Otázky se lišily náročností, zaměřením a způsobem řešení.
V kategorii MINI dosáhlo alespoň 120 bodů a úspěšnými řešiteli školního kola se stalo 23 soutěžících.
V kategorii BENJAMIN dosáhlo alespoň 150 bodů a úspěšnými řešiteli školního kola se stalo 20 soutěžících.
Vítězům blahopřejeme!
Všem soutěžícím byly po soutěži předány diplomy.
                                                                             autor: Mgr. Jana Nárovcová

Krajské kolo přespolního běhu  družstev

Za velmi nepříznivého počasí jsme šly obhájit první místo z okresu. Mladší děvčata do běhu vložila všechny síly, ale to nám na vítězství nestačilo. Po konečném součtu bodů jsme těsně obsadily čtvrté místo, bramborovou pozici. Výborně doběhla Laura Sejáková a v jednotlivcích obsadila 3. místo.
                                                                                              Anna Daňková

 <<foto2>>  

Přespolní běh družstev

Letošní podzim nám letos moc nepřál. Tělocviků venku bylo málo a možností tréninků atletiky taktéž. S touto nepřízní počasí si naše mladší i starší dívky poradily a v okresním kole přespolního běhu stály na bedně. Mladší dívky obsadily 1. místo a starší druhé. Závod mladších jednotlivců suverénně vyhrála Laura Sejáková, druhá byla Kateřina Vysloužilová a za starší si pro prvenství doběhla Eliška Bílá.                                                                            Anna Daňková

 <<foto2>>  <<foto3>>

Atletický čtyřboj

- patří mezi oblíbené atletické soutěže staršího žactva. I letos se konal v deštivém a chladném podzimu. Dívky i chlapci se po prvních dvou disciplínách usadili
na předních pozicích. Dívkám však síly nestačily a po čtvrté disciplíně obsadily konečné páté místo. Chlapci si pozici favorita udrželi až do samého závěru
a postoupili do krajského kola, kde obsadili krásné 3. místo.
                                                                                          Anna Daňková

 <<foto2>>  

Hasiči
Minulý týden jsme se se žáky pátých tříd zúčastnili exkurze u HZS. Hasiči, kteří nás provázeli, byli praví profesionálové. Byli perfektně připravení a velmi ochotní. Dětem zodpovídali všechny jejich všetečné dotazy, připravili pro nás názorné ukázky techniky a nechyběla ani trocha teorie. Děkujeme i paní Vágnerové, která nám v zasedací místnosti pustila vzdělávací filmy o práci hasičů a pohovořila
s dětmi o nebezpečí požárů o blížících se Vánocích.  
                                                                                          L.Červená

 <<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>

Hokejbalisté vezou stříbro!!!

V Plzni se konalo ve středu 11. října za účasti 8 nejlepších týmů krajské finále Streethockey Cupu. Náš tým postoupil po dvouch základních kolech (Planá, Stříbro) a semifinálovém turnaji v Plzni do finálového turnaje jako jeden z týmů, který mohl patřit mezi překvapení turnaje. Ambice týmu byly nakonec naplněny, přesto cesta ke stříbru byla trnitá... V základní skupině jsme s bilancí 1 výhry a 2 porážek postoupili až ze třetího místa. V čtvrtfinále jsme těsně, ale zaslouženě porazili tým Stříbra a v semifinále po velkém boji na penalty nepříjemný tým
z Přeštic. Ve finále nás čekalo mužstvo ze Zbirohu, které už bylo nad síly našeho družstva. Přesto je druhé místo největším úspěchem naší školy v historii tohoto turnaje. Medailové umístění zažívá naše škola poprvé!

sestava + góly - Aleš Plincelner (3), Aleš Kutlák (6), Marek Moravec (6), Ota Martinec (0), Matěj Zeman (4), Tomáš Machač (5)

                                                  tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rollínek

 

Mladší žáci šestí!

Šestým místem se prezentovali mladší žáci Hornické v krajském finále přespolního běhu družstev, které se konalo v Tachově v areálu zimního stadionu v pátek 6. 10. 2017. Mužstvo bojovalo ze všech sil, umístění odpovídá maximálním možnostem družstva. Všichni členové týmu podali bojovný výkon na hranici svých možností.

sestava: Adam Šmich, Šimon Čmiko, Honza Holub, Lukáš Tůša a Matyáš Valečka.

                                                                                      tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili společné dopoledne
Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili 27. 9. 2017 společné dopoledne. Doprovázeli je paní učitelky Petra Braunová, Eliška Mužíková a Ulrike Remold. Žáci si prohlédli jízdárnu ve Světcích, ruiny zámku, přestavěný klášter a zbytky
 po Husmannově kapli - vše se skvělým a zábavným komentářem Petry Tikalové
a Pavla Voltra z Městského kulturního střediska v Tachově. Dále žáci obdivovali rozhlednu Vysoká. Odvážlivci, kterých byla většina, zdolali všech 144 metrů rozhledny a pokochali se výhledem na Tachov a barevnou podzimní přírodu.

<<foto2>>  <<foto3>>

 

Stříbro a bronz z přespoláku!

Mladší a starší žáci naší školy vybojovali umístění na stupních vítězů v okresním kole přespolního běhu družstev, které se konalo 2. října v areálu zimního stadionu v Tachově. Mladší žáci si ke stříbrné medaili přibalili postup do krajského kola, které proběhne opět v Tachově 6. října. Tým posunul do kraje velmi kvalitní běh dvojice Tůša a Valečka. U starších žáků měl největší podíl na 3. místě Štěpán Trávníček a Míra Gabriško. Lukáš Tůša navíc doběhl na 2. místě v závodě mladších žáků!
sestava ml. žáků: Tůša, Valečka, Šmich, Čmiko, Turbák a Holub
sestava st. žáků:
Trávníček, Gabriško, Kreisinger, Všetička, Baťka a Kutlák

                                                                                       tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

GO KURZ 2017

Také v letošním roce se naši šesťáci zúčastnili Go kurzu, aby se naučili týmové spolupráci. Během dvoudenního kurzu na zámečku v Trhanově si zahráli zajímavé a nevšední hry, které je učily toleranci, řešit problémy, cvičit paměť a pomáhat ostatním. Děti zjistily o sobě i druhých zajímavosti, které jim dosud zůstávaly skryty.  Při návštěvě Kozinova statku a noční hře se také seznámily s historií Chodska. Počasí nám nakonec docela přálo, GO kurz se velmi vydařil, děti spolu dobře spolupracovaly a aktivně se zapojily do připravených aktivit. Všichni si odnesli spoustu nevšedních zážitků.

<<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>  <<foto5>>  <<foto6>>

Skvělý vstup hokejbalistů!

Jednoznačným postupem a výborným výkonem se prezentoval tým hokejbalistů naší školy v semifinále krajského kola Streethockeycupu v Plzni.
Na turnaji nastřílel nejvíc gólů (29!) a v 5 zápasech získal 13 bodů za 4 výhry
a 1 remízu! Tato bilance ho nasměrovala do říjnového finále, které se uskuteční
v polovině října opět v Plzni. Vítězství v turnaji je o to cennější, že jsme na turnaj odjížděli oslabeni o 3 hráče a tým na poslední chvíli doplnili 2 náhradníci. Velká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy!!!

sestava: Aleš Plincelner (5 gólů), Aleš Kutlák (3 góly), Jan Horvát (5 gólů), Marek Moravec (10 gólů), Ota Martinec (2 góly), Matěj Zeman (4 góly).
                                                                                                                             tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

Zahájení školního roku 2017/18

Jako již každým rokem, i letos se před přístavbou ZŠ Hornická sešli rodiče, prarodiče a hlavně letošní prvňáčci. Byl to pro ně velký den. Byli oficiálně přivítáni panem ředitelem a stali se žáky základní školy.
V doprovodu rodičů se odebrali se svými třídními učitelkami do vyzdobených tříd, kde se přivítali a seznámili se svými spolužáky.Na konci své první hodiny ve škole si prohlédli nejen budovu přístavby, ale i hlavní budovu školy a družinu.

Přejeme všem letošním prvňáčkům, co nejlepší pocit z dobře prožitého školního roku.

 

 Akce 2016/17

  Zpět na hlavní stránku