Akce školy
 

Hokejbalisté vezou stříbro!!!

V Plzni se konalo ve středu 11. října za účasti 8 nejlepších týmů krajské finále Streethockey Cupu. Náš tým postoupil po dvouch základních kolech (Planá, Stříbro) a semifinálovém turnaji v Plzni do finálového turnaje jako jeden z týmů, který mohl patřit mezi překvapení turnaje. Ambice týmu byly nakonec naplněny, přesto cesta ke stříbru byla trnitá... V základní skupině jsme s bilancí 1 výhry a 2 porážek postoupili až ze třetího místa. V čtvrtfinále jsme těsně, ale zaslouženě porazili tým Stříbra a v semifinále po velkém boji na penalty nepříjemný tým
z Přeštic. Ve finále nás čekalo mužstvo ze Zbirohu, které už bylo nad síly našeho družstva. Přesto je druhé místo největším úspěchem naší školy v historii tohoto turnaje. Medailové umístění zažívá naše škola poprvé!

sestava + góly - Aleš Plincelner (3), Aleš Kutlák (6), Marek Moravec (6), Ota Martinec (0), Matěj Zeman (4), Tomáš Machač (5)

                                                  tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rollínek

 

Mladší žáci šestí!

Šestým místem se prezentovali mladší žáci Hornické v krajském finále přespolního běhu družstev, které se konalo v Tachově v areálu zimního stadionu v pátek 6. 10. 2017. Mužstvo bojovalo ze všech sil, umístění odpovídá maximálním možnostem družstva. Všichni členové týmu podali bojovný výkon na hranici svých možností.

sestava: Adam Šmich, Šimon Čmiko, Honza Holub, Lukáš Tůša a Matyáš Valečka.

                                                                                      tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili společné dopoledne
Čtvrťáci z Hornické a z Plössbergu strávili 27. 9. 2017 společné dopoledne. Doprovázeli je paní učitelky Petra Braunová, Eliška Mužíková a Ulrike Remold. Žáci si prohlédli jízdárnu ve Světcích, ruiny zámku, přestavěný klášter a zbytky
 po Husmannově kapli - vše se skvělým a zábavným komentářem Petry Tikalové
a Pavla Voltra z Městského kulturního střediska v Tachově. Dále žáci obdivovali rozhlednu Vysoká. Odvážlivci, kterých byla většina, zdolali všech 144 metrů rozhledny a pokochali se výhledem na Tachov a barevnou podzimní přírodu.

<<foto2>>  <<foto3>>

 

Stříbro a bronz z přespoláku!

Mladší a starší žáci naší školy vybojovali umístění na stupních vítězů v okresním kole přespolního běhu družstev, které se konalo 2. října v areálu zimního stadionu v Tachově. Mladší žáci si ke stříbrné medaili přibalili postup do krajského kola, které proběhne opět v Tachově 6. října. Tým posunul do kraje velmi kvalitní běh dvojice Tůša a Valečka. U starších žáků měl největší podíl na 3. místě Štěpán Trávníček a Míra Gabriško. Lukáš Tůša navíc doběhl na 2. místě v závodě mladších žáků!
sestava ml. žáků: Tůša, Valečka, Šmich, Čmiko, Turbák a Holub
sestava st. žáků:
Trávníček, Gabriško, Kreisinger, Všetička, Baťka a Kutlák

                                                                                       tým vedl a podporoval pan učitel Michal Rolínek

GO KURZ 2017

Také v letošním roce se naši šesťáci zúčastnili Go kurzu, aby se naučili týmové spolupráci. Během dvoudenního kurzu na zámečku v Trhanově si zahráli zajímavé a nevšední hry, které je učily toleranci, řešit problémy, cvičit paměť a pomáhat ostatním. Děti zjistily o sobě i druhých zajímavosti, které jim dosud zůstávaly skryty.  Při návštěvě Kozinova statku a noční hře se také seznámily s historií Chodska. Počasí nám nakonec docela přálo, GO kurz se velmi vydařil, děti spolu dobře spolupracovaly a aktivně se zapojily do připravených aktivit. Všichni si odnesli spoustu nevšedních zážitků.

<<foto2>>  <<foto3>>  <<foto4>>  <<foto5>>  <<foto6>>

Skvělý vstup hokejbalistů!

Jednoznačným postupem a výborným výkonem se prezentoval tým hokejbalistů naší školy v semifinále krajského kola Streethockeycupu v Plzni.
Na turnaji nastřílel nejvíc gólů (29!) a v 5 zápasech získal 13 bodů za 4 výhry
a 1 remízu! Tato bilance ho nasměrovala do říjnového finále, které se uskuteční
v polovině října opět v Plzni. Vítězství v turnaji je o to cennější, že jsme na turnaj odjížděli oslabeni o 3 hráče a tým na poslední chvíli doplnili 2 náhradníci. Velká pochvala za předvedené výkony a reprezentaci školy!!!

sestava: Aleš Plincelner (5 gólů), Aleš Kutlák (3 góly), Jan Horvát (5 gólů), Marek Moravec (10 gólů), Ota Martinec (2 góly), Matěj Zeman (4 góly).
                                                                                                                             tým vedl a koučoval pan učitel Michal Rolínek

Zahájení školního roku 2017/18

Jako již každým rokem, i letos se před přístavbou ZŠ Hornická sešli rodiče, prarodiče a hlavně letošní prvňáčci. Byl to pro ně velký den. Byli oficiálně přivítáni panem ředitelem a stali se žáky základní školy.
V doprovodu rodičů se odebrali se svými třídními učitelkami do vyzdobených tříd, kde se přivítali a seznámili se svými spolužáky.Na konci své první hodiny ve škole si prohlédli nejen budovu přístavby, ale i hlavní budovu školy a družinu.

Přejeme všem letošním prvňáčkům, co nejlepší pocit z dobře prožitého školního roku.

 

 Akce 2016/17

  Zpět na hlavní stránku